Učenici uče programirati

Osnovan Code club u našoj školi

Budući da je svima poznato da je informatička pismenost važna i da se učenike treba pripremiti za digitalno doba koje je pred njima, u našoj je školi osnovan Code club u kojem učenici četvrtih razreda uče osnove informatičkog programiranja.

Nakon sudjelovanja na predstavljanju projekta Hrvatska stvara, učiteljice Katarina Miloloža i Matea Videković odlučile su se kao volonteri uključiti u projekt pri čemu je škola omogućila korištenje informatičke učionice. Zbog velikog interesa napravljene su dvije skupine učenika četvrtih razreda matične i područne škole. Uvodni sat Code cluba održan je 12. travnja na kojem su učenici upoznati s osnovama programiranja, a njihovo informatičko druženje i rad na računalima nastavlja se i sljedećih tjednana.

Veselimo se daljnjem radu i zabavnim projektima na kojima će učenici naučiti programirati i izrađivati računalne igrice i animacije.


Code club u našoj školi Code club u našoj školi Code club u našoj školi