logo1

Projekt Foruma za slobodu odgoja

Rane odgojno-obrazovne intervencije temeljene na pokazateljima uspješnosti

Ove školske godine 2013./14. naša škola sudjeluje u provedbi projekta Rane odgojno-obrazovne intervencije temeljene na pokazateljima uspješnosti koji od 22. kolovoza 2013. do 21.veljače 2015. god., u partnerstvu s Agencijom za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih i potporu Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta te Europske unije, provodi Forum za slobodu odgoja.

Cilj je projekta osigurati jednake mogućnosti za uspješno školovanje svih učenika te razvijati modele intervencije za učenike čije se teškoće očituju u problemima u ponašanju. Projektne aktivnosti usmjerene su na istraživanje različitih oblika i modela ponašanja učenika od 2. do 5. razreda da bi utvrdile potrebe djece u dobi od 7 do 11 godina. U istraživanju su sudjelovali učenici kojima su roditelji potpisali suglasnost. U realizaciji SWOT analize Učiteljsko vijeće naše škole analiziralo je potencijale i neiskorištene mogućnosti učenika i škole te je postavilo ciljeve koje želi ostvariti kroz razvoj modela intervencije s učenicima u riziku da bi se spriječio razvoj teškoća i poremećaja kod djece. Tu su aktivnost u petak 15. studenog 2013. god. vrlo uspješno vodile prof.dr.sc. Dejana Bouillet, socijalna pedagoginja i Jelena Bićanić, prof. iz Zagreba.

U nastavku projekta očekuje nas razrada plana i programa škole, stručno usavršavanje učitelja u području medijacije, edukacija interventnog tima, implementacija modela intervencije te praćenje i mjerenje procesa provedbe intervencija. Rezultati projekta bit će predstavljeni stručnoj i široj javnosti u veljači 2015. godine.http://www.fso.hr/projekti-u-tijeku/rane-odgojno-obrazovne-intervencije-temeljene-na-pokazateljima-uspjenostilogo


Projekt Foruma za slobodu odgoja Projekt Foruma za slobodu odgoja Projekt Foruma za slobodu odgoja Projekt Foruma za slobodu odgoja Projekt Foruma za slobodu odgoja